Kategoria Archiwum: Streaming

videokonferencje online w przeglądarce internetowej

Zapraszamy do testowania naszej demonstracyjnej aplikacji wideokonferencji.  Projekt jest uproszczonym modelem komunikacji audio i wideo miedzy użytkownikami sieci. Wszystko dostępne z poziomu przeglądarki internetowej przy wykorzystaniu standardowej kamerki (np USB lub wbudowanej) i mikrofonu.   Panel prosty i intuicyjny bez wodotrysków typu: wymiana plików, tablica, czat.  W aplikacji znajdziemy dwie opcje prowadzenia rozmowy:

- Konferencja „między wszystkimi” (każdy z użytkowników widzi i słyszy się nawzajem)

- Konferencja „jeden do wielu” (jeden nadawca konferencji, użytkownicy widzą i słyszą tylko nadawcę transmisji)

Zapraszamy do przetestowania aplikacji pod adresem:

http://konferencje.i-t.pl/

Wideokonferencja – Turniej Wiedzy o Europie – Tarnów

W maju 2012 przeprowadziliśmy wideo konferencję w ramach IV Turnieju Wiedzy o Europie w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 11 w Tarnowie . W połączeniach internetowych wzięli udział uczniowie i ich opiekunowie z Hiszpanii, Grecji, Czech oraz z Polski. Kraje te przekazały za pomocą wideo mostów pytania do konkursu wiedzy o europie. Całą imprezę zainaugurowało połączenie z wicemarszałkiem województwa Małopolskiego Romanem Ciepielą.

Dziękujemy za dobrą zabawę i możliwość zorganizowania wspólnie pierwszej tego typu konferencji w Tarnowie. Chętnie powtórzymy to wydarzenie w przyszłym roku. :)

Jak czas będzie dla nas nieco bardziej łaskawy to zamieścimy krótki filmik z tego wydarzenia, a na razie fotografie z perspektywy widza.

Transmisja video z Lipnicy Murowanej

Streaming Lipnica Murowana

Co tydzień w niedzielę odbywa się transmisja mszy świętej z Parafii Św. Andrzeja apostoła w Lipnicy murowanej. Strumień internetowy został specjalnie zoptymalizowany jakościowo, aby transmisja dostępna była dla każdego uczestnika niezależnie od posiadanego sprzętu komputerowego oraz na optymalnym poziomie łącza internetowego (plus minus 500kbps). Player wzbogacony został dodatkowo o możliwość wydzielenia samego strumienia audio, w przypadku gdy oglądający nie posiada wystarczającego łącza internetowego. Całość systemu po stronie kościoła uruchamia się automatycznie i nie wymaga ingerencji. Cotygodniowo transmisje ogląda kilkadziesiąt osób.

Dziękujemy za wszystkie ciepłe słowa od oglądających transmisję. Pozdrawiamy.

Transmisja dostępna jest pod adresem: http://lipnica.livetonet.pl